Borba za trofej i Evropu - Sarajevo večeras u finalu Kupa BiH dočekuje Široki Brijeg

Meč od 18 sati

Borba za trofej i Evropu - Sarajevo večeras u finalu Kupa BiH dočekuje Široki Brijeg

I dok će se Zrinjski i Borac do kraja sezone boriti za titulu i trofej u Superkupu BiH, Sarajevo i Široki Brijeg će se dva puta "potući" za trofej u Kupu Bosne i Hercegovine. Večeras prvi put.

Večeras od 18:00 sati na rasporedu je prva finalna utakmica Kupa Bosne i Hercegovine. Sarajevo na Koševu dočekuje Široki Brijeg.

U najavi utakmice trener FK Sarajevo, Zoran Zekić, podvukao je da je njegova ekipa imala najteži mogući put do finala.

Bordo tim je u polufinalu bio bolji od Borca ukupnim rezultatom 2:1, dok je Široki Brijeg s ukupnih 3:1 slavio protiv Željezničara.

"Znate šta nas sve očekuje, nadam se svečani dan za nas sve. Imali smo najteži mogući put u Kupu, to nam govori da će i sutra biti vrlo vjerovatno teško i izazovno. Mislim da smo zaslužili sami sebi napraviti to na najbolji mogući način", rekao je Zekić i nastavio:

"Da svi skupa uživamo na jedan odgovoran način, da budemo hrabri, kvalitetni, prizemni i da se na kraju svi skupa radujemo. Ovo je prva od te dvije utakmice. Možda ćemo nakon nje moći razgovarati o detaljima dublje."

Oglasi

"Očekivanja svih su da oni osvoje taj trofej, ali mi se s pravom nadamo i želimo ostvariti to iznenađenje i da budemo mi na kraju ti koji će se veseliti", kazao je Dean Klafurić, trener tima s Pecare, te još dodao:

"Tako pristupamo tim dvjema utakmicama, znamo da neće biti sve odlučeno u prvom duelu i ovaj susret gledamo kao jednu utakmicu jer se moramo tako taktički postaviti, sve drugo bilo bi pogrešno. Idemo sretni, zadovoljni i ponosni u Sarajevo ostvariti što bolji rezultat."

Osim za trofej, ovaj dvomeč je bitka i za Evropu. Sarajevo je na dobrom putu da je osigura i kroz ligu jer je na trećem mjestu s četiri boda više od četvrtog Željezničara. To se ne može reći za Široki Brijeg.

Tim s Pecare se u ovom momentu nalazi u zoni ispadanja u ligi, pa je osvajanje Kupa jedina šansa da se nađe u Evropi. U tom slučaju bi četvrtoplasirani iz lige ostao bez Evrope, a to je u ovom slučaju Željezničar.

Glavni sudija ove utakmice biti će Luka Bilbija iz Prijedora. Pomagat će mu Amer Macić i Davor Beljo iz Mostara, dok je Ermin Sivac iz Zenice četvrti sudija.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

Glavni u VAR sobi biti će Dragan Todić iz Doboja koji je jučer sudio finale Omladinskog Kupa BiH u Zenici, a njemu će pomagati Danijel Perić iz Bijeljine.

Revanš utakmica na rasporedu je za sedam dana na Pecari, a do nje će se ista dva tima na Koševu sastati i u WWin ligi Bosne i Hercegovine.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
NK Široki Brijeg Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

Viveros
Danas aBd ocekujem 15 hiljada pitara i minimum 10 hiljada mitomana svim srcem i dusom ! :((
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije