Bekić na gol čekao dvije i po godine, pa postigao četiri; Rezerve Zrinjskog deklasirale Zvijezdu

Sloboda i Zrinjski opravdali uloge favorita

E. Ganibegović, foto: T. Hebib

Plasman u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine očekivano su izborili Sloboda, Zrinjski i kakanjski Rudar, Sloga je u dramatičnom meču izbacila Jedinstvo, dok je Zvijezda iznenađujuće lako došla do visoke pobjede protiv Gradine.

Sloboda je bila bolja od Batona u utakmici u kojoj smo vidjeli čak 10 golova, bilo je 2:8 za tuzlanski tim.

U 12. minuti je Amer Bekić doveo goste u vodstvo, da bi u 29. izjednačio Medošević. Prošle su samo tri minute nakon toga, Bekić opet u vodstvo vraća Slobodu.

Husejinović je u 36. minuti pogodio za 1:3, a na otvaranju drugog dijela nova dva gola Bekića. Prema zvaničnim podacima, posljednje golove (2) postigao je u martu 2020. godine protiv Čelika upravo u dresu Slobode. Dugo je čekao na gol, a danas je postigao čak četiri.

Šesti gol za Slobodu postigao je Komazec, Baton je došao do još jednog počasnog gola, ali Mehmedović i Husejinović postavljaju konačan rezultat od 3:8.

Zrinjski je u Stanišićima slavio protiv Zvijezde 09 i to s rezervnim timom, s obzirom na to da je Jakirović odlučio odmoriti najbolje igrače poput Jankovića, Bilbije, Barišića, Jakovljevića i drugih. Prvak Bosne i Hercegovine slavio je pobjedu 0:4.

Otpor Zvijezde Plemići su prvi put probili u 39. minuti kada nakon jednog kornera pogađa Juranović. Na otvaranju drugog dijela rezervista Hadžić pogađa za 0:2.

Zatim je uslijedio gol Senića za 0:3, da bi priču u 68. minuti Zubairu postigao gol za konačan rezultat.

Zvijezda je u Gradačcu s 4:1 savladala Gradinu iz Srebrenika i izborila osminu finala takmičenja, dok je Sloga nakon velike drame u Bihaću slavila protiv Jedinstva.

Starčevića je doveo Dobojlije u vodstvo u 51. minuti utakmice, da bi Bandić izjednačio u 72. U 84. domaći dolaze do gola koji je poništen uz žestoke proteste.

U 90. minuti penal za Slogu koji u gol, pobjedu i prolazak u osminu finala pretvara danas dvostruki strijelac Starčević.

Duel dva Rudara s istim grbom, Han Bile i Kaknja, pripao je Kakanjcima koji su slavili s 1:7.