Tim iz Razgrada osvojio Kup Bugarske

H. Zilić

Bivši selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Ivaylo Petev, sjajno radi na klupi bugarskog Ludogoretsa na koju je sjeo početkom marta ove godine.

Petev je večeras sa Ludogoretsom osvojio Kup Bugarske.

Za tim iz Razgrada ovo je bio treći naslov u Kupu Bugarske u historiji kluba, a do kraja sezone će imati priliku i za duplu krunu jer su u šampionatu na finom putu da ponovo budu prvaci.

Finalni duel odigran je u Sofiji, a Ludogorets je savladao CSKA 1948 rezultatom 3:1.

Nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će ovo biti zelena noć u glavnom gradu Bugarske.

Već u osmoj minuti 0:1 za Ludogorets strijelac je bio Caio Vidal na asistenciju Despodova. Ista kombinacija, isti akteri u 43. minuti za 0:2 i tada je CSKA 1948 bio u ozbiljnom zaostatku.

U drugom poluvremenu tim iz Sofije malo vraća dramu u susret. Chochev u 59. minuti na asistenciju Ruseva pogađa za 1:2.

U 67. minuti nakon VAR poništen je gol Heltonu i propala je prilika za potpuni povratak CSKA 1948 u utakmicu.

Ipak, VAR je u 83. minuti bio na strani Ludogoretsa.

Rai Nascimento asistirao je za Tisseru koji pogađa za 1:3, a nakon dugog pregledavanja VAR-a gol je bio priznat.

Do kraja je ostalo 1:3 za Ludogorets i Petev i ekipa mogli su početi sa slavljem.