Senzacija u Kupu Kralja: Madridski klub je doživio najveće poniženje u historiji!

Bez ispaljenog metka

H. Zilić

Ove sedmice igraju se mečevi Kupa Kralja, tačnije utakmice drugog kola, a večeras smo vidjeli veliko iznenađenje.

Trećeligaš Atletico Baleares je osramotio člana Primere i tim iz Madrida, ekipu Getafea.

Konačan rezultat je glasio 5:0 za tim sa Palma de Majorke koji je većinu svoje historije proveo u četvrtoj i trećoj španskoj ligi.

Poveli su domaći sa 1:0 u šestoj minuti golom Orfile. Na 2:0 povisio je isti igrač u 44. minuti na asistenciju Vilarrasa, a prije toga u 32. minuti Cabaco je dobi odirektan crveni karton i gosti su ostali s igračem manje.

U nastavku totalni brodolom Gteafea za jedan od najtežih poraza u historiji.

Dioni u 68. minuti na dodavanje Canarija pogađa za 3:0, a Martinez u 71. minuti trese mrežu madriskog kluba za 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Vinicus Tanque u 89. minuti utakmice, a asistirao mu je Jose Fran.

Getafe je imao visokih poraza u svojoj historiji, ali nikada im nije zabio pet golova tim koji je rangiran dvije lige niže.

Ovome dodajmo da je u ovoj rundi takmičenja od timova iz La Lige ispala i ekipa Alavesa.