Atletico zaustavljen tamo gdje se nisu nadali: O reakciji Simeona dugo će se pričati

Uzbudljiva noć u La Ligi

Haris Zilić

Malo iznenađenje vidjeli smo u 12. kolu španske La Lige, Las Palmas je na svom terenu savladao Atletico Madrid rezultatom 2:1 i stigao do veoma vrijedne pobjede.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo skoro ništa u fazi napada, ali jeste trenutak iz 20. minute.

Savić je brutalnim startom skoro nokautirao Cardonu jer je visoko podigao nogu i kopačka je završila na licu fudbaler Las Plamasa.

Sve je obilježila skandalozna reakcija Diega Simeonea na klupi Jorgandžija koji je smatrao da je Savić išao na loptu.

U nastavku lepršava igra s obje strane.

Las Palmas do vodstva od 1:0 dolazi u 51. minuti. Moleiro je asitirao, a Kirian pogodio za 1:0.

Totalni šok za Atletico u 75. minuti. El Haddadi upošljava Ramierza koji pogađa za velikih 2:0 u tom trenutku.

Atletico u život vraća Morata golom 83. minuti, smanjio je na 2:1, a prethodno je asistirao Riquelme.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata i ostalo je 2:1 za Las Palmas.