Shevchenko i ekipa koračaju ka Seriji B: Lazio lagano ispratio Genou

Bez problema za Rimljane

E. Ganibegović

Lazio je večeras u 18. kolu Serije A s 3:1 savladao Genou.

U osmoj minuti prvu šansu imao je Pedro, ali Sirigu brani. U 35. minuti gosti traže penal, no sudac se nije oglasio, a minutu nakon toga stigla je kazna.

Pedro je postigao vodeći gol za domaćina u 36. minuti. Bio je to jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Bez većih uzbuđenja u drugom dijelu sve do 75. minute kada Acerbi povisuje na 2:0.

Šest minuta kasnije sve je već definitivno bilo riješeno, a pogodio je Zaccagni.

Melegoni je u 86. minuti uspio samo ublažiti poraz gostiju.

Ovom pobjedom Lazio se popeo na osmo mjesto s 28 bodova, dok je Genoa ostala na 19. mjestu sa samo deset osvojenih poena.

U narednom kolu Lazio gostuje kod Venezije, dok će Genoa dočekati Atalantu.

Bio je ovo peti poraz Shevchenka na klupi Genoe u ligi, a ima i jedan remi. Jedinu pobjedu ostvario je u Kupu protiv Salernitane.