Lazio ostaje bez Lige prvaka, Firenca slavi Vlahovića

Serija A

Teme:

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Fiorentina je sa 2:0 pobijedila Lazio.

Gostima je bila neophodna pobjeda kako bi ostali u igri za Ligu prvaka, ali nisu uspjeli u tome.

Borbena Fiorentina zasluženo je slavila i uspjela da napravi veliki korak ka ostanku u Seriji A.

Junak je bio Vlahović, koji je postigao dva gola za domaći tim. Prvo je u 32. minuti, a zatim u 98. minuti na ubačaj Pulgara kada se meč lomio.

Pereira je u nadoknadi isključen kod Lazija, a zanimljivo da je sudija Maresca podijelio 12 žutih kartona.

Lazio je šesti na tabeli sa 64 boda, pet bodova manje od pozicija koje vode u Ligu prvaka. Fiorentina je došla do 13. mjesta i ima 38 bodova.