Leicester u posljednjim minutama do boda protiv West Hama

Podjela bodova

Samir Mlaćo

U engleskoj Premier ligi danas je odigrano šest utakmica 10. kola. U posljednjem koji je bio na današnjem programu Leicester i West Ham su podijelili bodove (1:1).

Prvi pogodak publika je vidjela u 30. minuti kada Balbuena glavom nakon dodavanja matira domaćeg golmana Scmeichela.

U 38. minuti gosti su ostali sa igračem manje. Isključenje je zaaradio Noble nakon grubog starta na sredini terena.

Pomoglo je to Leicesteru da stvori incijativu, imali su domaći i veći posjed lopte, ali do željenog pogotka došli tek u 89. minuti kada Ndidi šutira, lopta pogađa jednog igača gostiju, vara golmana i odsjeda u mreži.

Leicester je nakon 10. kola na 12. mjestu sa 13 osvojenih bodova, dok West Ham zauzima 13. mjesto sa tek osam osvojenih bodova.