Kao da je Guardiola trener Leicestera: I dok su gubili bilo je jasno da će pobijediti

Bivši pomoćnik Pep-a očito "pokupio" mnogo dobrih stvari

Esmer Oštraković

Ekipa Leicestera danas je odigrala utakmicu u okviru 1. kola u Championshipu na svom terenu protiv Coventryja. Konačan rezultat bio je 2:1.

Naravno današnji domaćin je jedan od glavnih favorita za ulazak u Premiership, a uprkos nešto slabijoj partiji na kraju su uspjeli da ostvare pobjedu.

Prvo poluvrijeme gosti kao da su igrali u nekom grčku, ali to ekipa Leicestera nikako nije uspjela da iskoristi.

Imali su par dobrih prilika u prvom poluvremenu igrači Leicestera, ali na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je šok za domaće navijače i igrače.

Naime, na samom otvaranju drugog dijela utakmice McFadzean pogađa za vodstvo Coventryja od 1:0.

Nakon toga uslijedila je užasna igra Leicestera, nikako nisu mogli da stvore priliku i jasno se vidjelo da su u šoku.

Sa druge strane igrači Coventryja su imali 20 minuta potpune dominacije, ali nisu uspjeli da to krunišu drugim golom.

U jeku napada Coventryja Leicester konačno uspijeva da napravi jednu akciju, Praet centrira, a Dewsbury-Hall pogađa za poravnanje. Igrala se 77. minuta.

Deset minuta kasnije nevjerovatna situacija. Gosti pogađaju prečku, a zatim jedan igrač promašuje prazan gol i odmah stiže kazna.

Dewsbury-Hall postiže svoj drugi gol i kompletira preokret Leicestera za pobjedu na otvaranju sezone.

user1676286668
Guardiola je nikakve trener ako ćemo o tome...nek napravi neki rezultat sa klubom koji nema 100 mlrd za trošenje pa onda možemo pričati da je nešto.