Najbolji kada je najpotrebnije: Leipzig 'počistio' direktnog konkurenta u borbi za Ligu prvaka

Počelo 22. kolo Bundeslige

E. Ganibegović

Utakmicom Leipziga i Kolna otvoreno je 22. kolo njemačke Bundeslige.

Domaći tim je pred oko 15.000 navijača slavio uvjerljivu pobjedu od 3:1.

Prvi gol vidjeli smo u 25. minuti. Dosuđen je slobodan udarac, a Nkunku postiže sjajan gol za vodstvo domaće ekipe.

Naredno veliko uzbuđenje bio je i novi gol, koji je pao u 54. minuti. Dani Olmo je lijepo ispratio dodavanje Haidare i pogodio za 2:0.

Nisu domaći navijači stigli ni proslaviti drugi, a pao je i treći gol. Strijelac Angelino u 57. minuti.

Mogao je Leipzig u 88. minuti do još jednog gola, Mukiele neprecizan. Igrao se samo jedan minut nadoknade, a to je iskoristio Lemperle koji zabija utješni gol za goste.

Leipzig se ovom pobjedom barem privremeno popeo na 4. mjesto s 34 boda koliko ima i Union Berlin uz utakmicu manje i do kraja će biti velika borba za posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Razmak od Leipziga koji je četvrti i desetog Mainza je samo četiri boda. Koln je sedmi s 32 osvojena poena.

U narednom kolu Leipzig gostuje u Berlinu kod Herthe, dok će Koln biti domaćin Eintrachtu iz Frankfurta.