Leverkusen očitao lekciju Freiburgu

Bundesliga, 4. kolo

Bayer Leverkusen je danas očitao fudbalsku lekciju Freiburgu pošto su ih na domaćem terenu pobijedili sa visokih 4:0 u okviru 4. kola njemačke Bundeslige.

Leverkusen ne blista ove sezone u Bundesligi, ali je današnji meč odigrao veoma dobro pa je postigao četiri pogotka.

Golijadu je otvorio Volland koji je mrežu gostiju zatresaou 21. minuti. Do kraja prvog dijela domaći su postigli još dva pogotka.

Prvo je Aranguiz pogodio za povećanje prednosti, da bi Volland drugim golom na meču u 34. minuti postavio rezultat 3:0.

U nastavku meča Bayer je postigao još jedan gol i topreko Brandta u 86. minuti. Leverkusen sada ima četiri boda i nalazi se na 12. mjestu, dok je Freiburg tek na 16. poziciji sa samo dva boda.