Lewa bježi Džeki, Nijemci i Poljaci na vratima Francuske

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Dosta pogodaka postignuto je u večerašnjim susretima osmog kola grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Njemačka je zadržala prvo mjesto u grupi sa 19 bodova nakon pobjede na gostovanju kod Škotske (3:2).

Muller je u 18. minuti doveo goste u vodstvo, ali je desetak minuta kasnije Hummels autogolom izjednačio na 1:1. Ubrzo je Muller postigao novi gol, McArthur u 34. donio Škotima novo izjednačenje.

U nastavku Gundogan pogađa za trijumf Nijemaca, koji su sigurni putnici za Francusku.

Poljska se iživljavala nad Gibraltarom. Poljaci su slavili sa 8:1, a po dva gola u prvom dijelu postigli su Grosicki i Lewandowski. U nastavku su strijelci bili Milik dva puta i Blaszczykowski s penala, te Kaputska, dok je Gosling u 87. minuti uspio da postigne jedini gol za Gibraltar.

Poljaci sada imaju 17 bdoova i drže tu drugu poziciju sa dva boda više od Irske, koja je sa  1:0 savladala Gruziju. Walters je pogodio u 69. minuti.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Dodajmo da Lewandowski sada ima 10 golova, Muller osam, a Džeko je treći strijelac kvalifikacija sa sedam golova.

Grupa D:
Škotska - Njemačka 2:3 (Hummels 28 - ag, McArthur 43/ Muller 18, 34, Gundogan 54)
Poljska - Gibraltar 8:1 (Grosicki 8, 15, Lewandowski 19, 29, Milik 56, 72, Blaszczykowski 59, Kapustka 73/ Gosling 87)
Irska - Gruzija 1:0 (Walters 69)

All Goals & Highlights | Scotland 2-3 Germany... by brilche