Lider pao u Kaknju: FK Rudar nadigrao FK Olimpik i obradovao svoje navijače!

Sjajan meč vidjela je publika i četiri pogotka

S. Mlaćo, foto: D. Kurbegović

U derbiju 12. kola Prve lige FBiH snage su odmjerili Rudar Kakanj i Olimpik. Domaći su odigrali sjajan meč i na kraju slavili 3:1, te gostima nanijeli prvi poraz ove sezone.

Gledaoci su još pristizali na stadion, a mreža Olimpik se već zatresla. Strijelac je bio Fahrudin Kovač.

Nakon toga velika šansa za Mirzu Kovača, ali i kasnije terenska incijativa gostiju koji su pokušali doći do izjednačenja. Ipak, mreže se više u prvom dijelu nisu trese. Drugo poluvrijeme prečkom otvara raspoloženi Fahrudin Kovač, da bi u 50. minuti gosti sa 11 metara stigli do izjednačenja. Strijelac je bio Zajko Zeba.

Ipak, već u narednom napadu 2:1. Hrelja je sve sjajno uradio, a Mirza Kovač pogodio za 2:1.

Pitanje pobjednika u ovom meču riješio je Adnan Hrelja u 70. minuti i bilo je jasno da tri boda ostaju u Kaknju.

Do kraja bez pogodaka i ostalo je 3:1. Domaći su od svojih navijača nagrađeni velikim aplauzima za potpuno zasluženu pobjedu.