Bivši golman Željezničara i Veleža junak svog tima, preokret na Gibraltaru

Prvo pretkolo Lige prvaka

H. Zilić

Završena su još dva meča prvog pretkola Lige prvaka, vidjeli smo i malo iznenađenje na Baltiku.

Prvak Sjeverne Makedonije ekipa Struge uspjela je ostati neporažena na gostovnaju kod favorizovanog Žalgirisa.

Rezultat je glasio 0:0, tako da Makedonci imaju pozitivan rezultat pred revanš na svom terenu.

Jedan od najzaslužnijih hza remi Struge je i bivši golman Željezničara i Veleža Vedran Kjosevski koji je imao nekoliko dobrih intervencija.

Qarabag je teže od očekivanog slavio na Gibraltaru.

Prvak Azerbejdžana je nakon preorketa savladao Lincoln sa 1:2.

Poveo je Lincoln u 25. minuti golom Gomeza i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku preokret Qarabaga za vrijedan trijumfa.

Prvo je Xhixha pogodio za 1:1 u 58. minuti, a trijumf gostima donosi Benzia golom u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Podsjetimo u prvoj utakmici prvog pretkola Lige prvaka. bh. prvak ekipa Zrinjskog je u gostima savladala armenski Urartu sa 0:1.