Ligue 1

H. Zilić

Odigrana su dva meča večeršanjeg program u osmom kolu francuske Ligue 1.

Lyon se okliznuo na svom terenu i remizirao sa Lorientom 1:1.

Gosti su poveli u 20. minut golom Laurientea, a bod Lavovima donio je Ekambi pogotkom u 51. minuti.

Posao Lyonu otežao je Emerson koji je u 15. minuti dobio direktan crveni karton i tako su domaćini skoro cijeli meč igrali s igračem manje.

PSG je bio veliki favorit protiv Montpelliera, ali se morao dobro namučiti da upiše tri boda. Prinčevi su slavili sa 2:0.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Poveo je PSG golom Gueyea u 14. minuti, a trijumf su potvrdili tek u finišu utakmice kada je Draxler u 89. minuti pogodio za konačnih 2:0.

U timu PSG-a večeras nije bilo Lionela Messija zbog povrede.