Ljepoticu večeri vidjeli smo u Francuskoj! Lille vodio, ali je Lyon na kraju ubacio u šestu brzinu!

Sedam golova smo vidjeli

Eldar Ganibegović

Sjajan meč sa sedam pogodaka gledali smo večeras u Francuskoj između Lillea i Lyona u 32. kolu Ligue 1. Na kraju je trijumf rezultatom 4:3 slavio Lyon.

Lille je do prednosti došao u 21. minuti. Yazici je asistirao Diakiteu koji pogađa za prednost domaćeg tima.

Asistent kod gola je pet minuta kasnije morao napolje. Umjesto njega je ušao Zhegrova.

Upravo on je pogodio za 2:0. David mu je asistirao u 37. minuti i tada se činilo da Lille ima situaciju u svojim nogama.

Gol nade za Lyon je u 66. minuti postigoa Benrahma, da bi Fofana u 82. donio izjednačenje gostima.

Novu prednost Lilleu u 85. minuti donoso Diakite, da bi onda Lyon ubacio u šestu brzinu i stigao do pobjede.

U 88. minuti gol za 3:3 postiže Lacazette, da bi u drugoj minuti nadoknade Balde pogodio za veliko slavlje gostiju.

Lille tako ostaje na 4. mjestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Na trećem koje vodi direktno u to takmičenje s 57 bodova, dva više, ostaje Brest.

Lyona što se tiče, od borbe za ostanak u ligi na startu sezone, sada su u borbi za Evropu. Sedmi su s 47 bodova, dva manje od šestog Lensa.

Sljedeće olo Lyonu donosi gostovanje kod Clermonta, dok će Lille u goste kod Nantesa.