Luda završnica u Leverkusenu, Krasnodar prošao dalje
Benfica je na domaćem terenu odigrala 0:0 sa Galatasarayom, što im je bilo dovoljno da ostvare prolaz dalje, jer su u prvoj utakmici na gostovanju ostvarili pobjedu od 1:2.

Dalje su prošli i Benfica i Rennes

E. Oštraković

Večeras su odigrane utakmice šesnaestine finala Evropske lige, te su poznati svi klubovi koji su se plasirali u narednu rundu.

U narednu fazu takmičenja plasirali Krasnodar, Benfica i Rennes.

Ekipa Krasnodara uspjela je osigurati prolaz dalje nakon gostovanja kod Bayer Leverkusena. Domaći su bili dosta bolja ekipa tokom cijelog susreta, ali su do vostva stigli gosti. Sjajan gol je iz slobodnog udarca u 84. minuti postigao Suleymanov. Samo tri minute kasnije Leverkusen dolazi do izjednačenja preko Aranguzia, ali do potpunog preokreta nisu mogli.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Rennes je slavio na gostovanju kod Betisa sa 1:3, te je tako ovom gostujućom pobjedom osigurao prolaz u osminu finala. Gosti su u 22. minuti došli do vodstva preko Bensebainija, a samo osam minuta kasnije Hunou je gostima donio vodstvo od 0:2. Lo Celso je postigao gol za 1:2, te je tako vratio nadu Betisu, ali do kraja utakmice nisu imali snage da postignu još jedan pogodak. Niang je u 94. minuti postigao treći gol za Rennes i tako potvrdio pobjedu svoje ekipe.