Lyon preokretom do tri boda u Bordeuxu

Liga 1

U susretu 20. kola francuske Lige 1 Lyon je, kao gost, savladao Bordeaux s 2:1.

Lyon je na teškom gostovanju stigao do osme pobjede i vraća se u borbu za prva četiri mjesta, dok je Bordeaux četvrtim uzastopnim porazom sve bliže opasnoj zoni.

Domaćin je imao vodstvo od 15. minute kada je mrežu gostiju zatresao Briand, ali u samo osam minuta uvoda u drugom dijelu Lyon je postigao dva gola.

Prvo je Cornet na asistenciju Dembelea izjednačio na 1:1, da bi sam Dembele na uzvraćenu asistenciju Corneta u 53. donio pobjedu Lavovima.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Laurent Koscielny je u 85. minuti pogodio za 2:1, ali VAR je razočarao domaće, pa je ostalo 2:1.