Pogledajte ludnicu iz Budimpešte: Island promašio zicer, a onda Mađari zabili gol za 2:1

Mađarska ide na EP

Endin Čaušević

Nevjerovatan meč večeras su u Budimpešti odigrali Mađarska i Island u finalu baraža za Evropsko prvenstvo.

Island je vodio sa 1:0 do samog finiša meča, ali je Mađarska došla do preokreta. U 88. minuti Nego je poravnao na 1:1, a u drugoj minuti sudijske nadoknade gledali smo pravu ludnicu na terenu.

Islanđani su imali nevjerovatnu priliku da zabiju gol za 1:2 i pobjedu koja ih vodi na EP, ali je jedan od defanzivaca Mađarske spasio svoj gol.

Zatim su domaći krenuli u kontru, a loptu je uzeo Szoboszlai koji je postigao sjajan pogodak za 2:1 kojim je tako odveo svoj tim na EP.