
Morali dati objašnjenje
Jedna kamera, bez ponovljenog snimka i zumiranja: Turci na neviđen način prenosili meč, zna se i što
Turska je večeras ubjedljivo u Budimpešti pobijedila Mađarsku sa 3:0 i uspjela je izboriti promociju u rang A Lige nacija. Ipak, navijači u Turskoj nisu mogli gledati meč od samog početka zbog nevjerovatnog poteza jedne tamošnje TV stanice.
Turci su pokazali svoju snagu u dvomeču protiv Mađarske jer su uspjeli da zabiju ukupno šest pogodaka, a s druge strane njihov protivnik dao je tek jedan gol.
Prvi meč Turska je dobila na svom terenu sa 3:1, a iako su se Mađari nadali preokretu u Budimpešti na kraju su doživjeli još teži poraz.
Turska je uspjela u revanšu večeras da pobijedi sa 3:0 u gostima, te osigura mjesto u rangu A u narednom izdanju Lige nacija.
Gosti su poveli u 37. minuti kada je Calhanoglu zabio gol iz penala, a samo dvije minute kasnije Arda Guler pogađa za 0:2.
Konačnih 0:3 Turska je postavila u samom finišu meča. Igrala se 90. minuta kada je Bardakci na asistenciju Yilmana zatresao mrežu Mađara i stavio tačku na ovaj okršaj.
Oglasi
No, ono što je obilježilo utakmicu jeste činjenica da navijači u Turskoj nisu mogli da prate meč od samog početka zbog nesvakidašnjeg poteza, te je prenos iz Budimpešte kasnio nekoliko minuta.
Naime, riječ je o TV stanici TV8 gdje je bio prenos večerašnjeg meča Mađarska - Turska, ali su se uključili tek u trećoj minuti utakmice zbog tehničkih problema.
Na turskoj televiziji su kasnili s prenosom jer su sakrili reklame koje su na terenu kako ne bi promovisali reklame za kladionice i alkohol.
Oglasi
Uspjeli su nekako da spriječe da se vidi ono što je na displejima pored terena, ali zbog toga su cijelu utakmicu prenosili samo kadrom s glavne kamere, te nije bilo ponovljenih snimaka ili snimanja s kamerama iz nekog drugog ugla.
Iz ove televizije su poslali izvinjenje navijačima što je kasnilo uključenje u prenos i potom su otkrili zbog čega se to desilo.
"Naš kanal ima problema s reklamama s utakmice Mađarska - Turska zbog čega kasni uključenje u meč. Prenosit ćemo utakmicu s jednom kamerom i neće biti zumiranja kako se reklame ne bi vidjele".
🗣️TV8'den açıklama: "Kanalımız, Karadağ-Türkiye maçında bizimle alakası olmayan reklamlar nedeniyle sorun yaşamıştır. Bu sebeple, bugünkü maçı saha kenarı reklamlarını göstermeden ve gecikmeli olarak yayınlamak durumundayız." pic.twitter.com/qb1Xc5eiK2
— fenertalks (@fenertalks) March 23, 2025
Navijačima u Turskoj to se nije baš svidjelo, te su negodovali što je prenos rađen samo s jednom kamerom i što uopšte nije bilo ponovljenih snimaka, pa čak ni zumiranja pojedinih situacija s tom kamerom.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.