Mahmutović osvojio titulu sa Viktorijom Plzen

Potencijalni bh. reprezentativac

Fudbaleri Viktorije Plzen u okviru 28. kola savladali su Jihlavu i osigurali treći naslov prvaka u češkoj Synot ligi.

Pitanje pobjednika u ovom susretu riješeno je već u prvom poluvremenu, a za prvi pogodak u 38. minuti pobrinuo se Hubnik. Samo četiri minute kasnije prednost tima iz Plzena udvostručio je Rajtoral i postavio konačnih 2:0.

Potencijalni bh. reprezentativac Aidin Mahmutović šansu za igru dobio je u 56. minuti, zamijenivši Holendu, a njegov tim nakon današnje pobjede ima šest bodova više od drugoplasirane Sparte.