Mahmutović strijelac u minimalnoj pobjedi Plzena

Odličan početak sezone

Aidin Mahmutović je u prvom kolu češke Synot lige postigao pogodak i tako dao svoj doprinos pobjedi Plzena nad Slavijom iz Praga.

Viktoria je slavila rezultatom 2:02 a bosanskohercegovački internacionalac se u strijelce upisao u 80. minuti kada je glavom matirao protivničkog golmana. Prvi gol djelo je Kolara iz 19. minute, da bi Slavia u sudijskoj nadoknadi smanjila na 2:1. Mahmutović nije bio u prvoj postavi Viktorije za ovaj susret, a u igru je ušao u 62. minuti.

Pobjeda nad Slavijom je najbolji mogući početak sezone za branioca titule u Češkoj, kojeg za nekoliko dana očekuje meč 3. pretkola Lige prvaka protiv Maccabija.