Mainz i Eintracht podijelili bodove

10. kolo, Bundesliga:

Mainz i Eintracht iz Frankfurta (1:1) podijelili su bodove na premijeri 10. kola njemačke Bundeslige.

Susret odigran na Opel Areni nije ponudio previše ljubiteljima nogometa, te su navijači obje momčadi kućama otišli nezadovoljni.

Do prednosti su prvi došli gosti iz Eintrachta. Mreža Mainza se zatresla u 37. minuti kada je igrač domaćih Stefan Bell pogodio sopstvenu mrežu, a prednost od 1:0 na snazi je bila sve sredine drugog poluvremena.

Mainz je izjednačio u 71. minuti, a strijelac gola, ujedno posljednjeg na utakmici, bio je Suat Serdar.

Bosanskohercegovački reprezentativac Kenan Kodro priliku za igru je dobio u 87. minuti.

Nakon ovog remija Mainz se nalazi na 11. poziciji u Bundesligi, dok je Eintracht na sedmom mjestu.