Majstorija Pjanića, autogol Zukanovića, Roma sigurna

Seria A, 27. kolo:

Teme:

Fudbaleri Rome savladali su kao gosti Empoli s 3:1 u susretu 27. kola italijanske Serie A.

Tim Luciana Spallettija dobro je ušao u meč i već nakon pet minuta igre poveli su pogotkom El Shaarawyja.

Ipak, u 22. minuti domaći su stigli do poravnanja. Vlastitu mrežu je pogodio bh. reprezentativac Ervin Zukanović za izjednačenje na 1:1.

Samo pet minuta kasnije novi gol. Miralem Pjanić je odbitak iz slobodnjaka zakucao volejom u protivničku mrežu za rezultat poluvremena od 2:1.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 74. minuti. Drugi gol večeras postigao je El Shaarawy za konačan rezultat susreta od 3:1.

Miralem Pjanić i Ervin Zukanović odigrali su kompletan meč, dok je Edin Džeko u igru ušao u 79. minuti.

S druge strane Rade Krunić je igrao do 51. minute.

Emopoli - Roma 1:3 (Zukanović 22'ag / El Shaarawy 5', 74', Pjanić 27')