Majstorije Memphisa Depayja za preokret i uvjerljivu pobjedu Lyona

Ligue 1, 2. kolo

Večeras je Lyon na svom terenu odigrao meč 2. kola Ligue 1 protiv Dijona i upisao pobjedu rezultatom 4:1.

Ipak, poveo je Dijon i to u 14. minuti kada je Scheidler snažnim prizemnim udarcem pogodio za 0:1.

Na izjednačenje Lyona se čekalo do 39. minute kada je Memphis Depay sa bijele tačke pogodio za 1:1.

U 45. minuti susreta Depay majstorski vara protivničkog fudbalera i ubacije pred gol Dijona, a Lautoa nespretno trese mrežu vlastitog gola, pa Lyon preokreće na 2:1.

Samo koji trenutak kasnije Depay se ponovo majstorski snalazi i postiže sjajan gol za rezultat prvog dijela - 3:1.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Memphis Depay je završio posao u 65. minuti kada je postigao drugi gol sa bijele tačke i kompletirao svoj hat-trick, postavivši tada konačnih 4:1.