Malaga lagano sa Celtom

Primera, 36. kolo

Fudbaleri Malage pobijedili su Celtu s 3:0 u utakmici 36. kola španske Primere.

Domaći tim igra sjajno u posljednje vrijeme i večeras su stigli do četvrte pobjede u nizu.

Ekipa iz Viga je došla s dosta izmijenjenim sastavom na La Rosaledu i teško da su išta mogli iz ovog meča izvući osim časnog poraza.

Do vodstva je Malaga stigla u 26. minuti. Pogodio je Ontiverios za rezultat poluvremena od 1:0.

Nakon deset minuta igre u nastavku domaći tim je završio posao. Dosuđen je penal, Recio je preuzeo odgovornost i pogodio za sigurnih 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Sandro Ramirez u nadoknadi vremena.

Malaga je tako nastavila s pobjedama. Ovo im je četvrta u nizu, dok je Celta doživjela četvrti uzastopni poraz.