Spektakl u Malmeu u prvom pretkolu Lige prvaka: Pet golova, crveni karton i najava ludnice u revanšu

Hadžikadunić bio starter

Haris Zilić

U prvoj utakmici prvog pretkola Lige prvaka sjajan meč odigran je u Malmeu.

Domaći Malme je u skandinavskom duelu sa 3:2 savladao islandski Vikingur, koji je pokazao veliku borbu.

Vikngur je u prektolo ušao kao pobjendik preliminarne runde.

Poveo je Malme sa 1:0 u 16. minuti golom Olsona, a na 11 poravnao je Ingason u 38. minuti.

U 42. minuti Toivonen pogađa za 2:1 i novo vodstvo Malmea, a tri minute ranije kod gostiju je isključen Ingason.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

U nastavku duela, Malme do trećeg gola dolazi u 84. minuti kada Birmančević pogađa za 3:1, ali borbeni Islanđani u trećoj minuti sudijske nadoknade preko Gudonssona postavllaju konačnih 3:2 i ostavljaju dobre izglede pred revanš naredne sedmice.

U timu Malmea cijeli meč odigrao je naš Dennis Hadžikadunić.