Manchester City savladao Chelsea i plasirao se u finale FA Cupa

Silva riješio meč

Eldar Ganibegović

Na Wembleyju su se danas u polufinalu FA Cupa sastali Manchester City i Chelsea. Slavio je aktuelni prvak Evrope rezutatom 1:0 i plasirao se u finale takmičenja.

Prvo poluvrijeme donijelo je veliko uzbuđenje tek u 37. minuti. Chelesaja tada imao šansu.

Cole Palmer je šutirao nakon solo prodora, ali Stefan Ortega je sjajnom obranom zaustavio njegov pokušaj.

Osam minuta kasnije vidjeli smo spornu situaciju u kaznenom prostoru Chelseaja. Kevin de Bruyne pada, ali nema penala.

Ortega junak Cityja i u 49. minuti. Nicolas Jackson je šutirao, ali brani golman Građana jednom, potom i drugi put.

Đorđe Petrović u 53. minuti zaustavlja Phila Fodena. Kada se činilo da ćemo gledati produžetke, pao je gol.

Bernardo Silva je u 84. minuti postigao pogodak koji je Manchester City odveo u finale FA Cupa, nekoliko dana nakon ispadanja u četvrtfinalu Lige prvaka.

Sutra ćemo gledati novi meč polufinala. Na Wembleyju se od 16:30 sastaju Coventry i Manchester United.

Za Chelsea nema vremena za kukanje. Već za tri dana slijedi derbi s Arsenalom u Premier ligi, dok Manchester City 25. aprila gostuje kod Brightona.