Tottenham razbio Burnley i približio Kompanyja otkazu, Manchester City lagano protiv Fulhama

Utakmice Premiershipa

Esmer Oštraković

Odigrane su utakmice 4. kola Premiershipa, a viđeni su neki veoma zanimljivi rezultati na ovim susretima.

Ekipa Brentforda bila je favorit na svom terenu, ali je na kraju utakmica završena sa 2:2.

Krenulo je dobro za domaće, Jensen je u 7. minuti postigao gol za vodstvo domaćih, ali gosti u 30. minuti preko Solankea dolaze do poravnanja.

Preokret gostima u završnici utakmice donio je Brooks, a konačan rezultat golom duboko u sudijskoj nadoknadi postavio je Mbeumo.

Burnley je na svom terenu stradao do Tottenhama, konačan rezultat bio je čak 5:2 za goste iz Londona.

Domaći su poveli u 4. minuti, a strijelac je bio Foster, ali samo su naljutili igrače Tottenhama tada.

Son je u 16. minuti poravnao na 1:1, a preokret Tottenhamu donio je Romero golom u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Maddison je pogodio za 3:1 u 54. minuti, a onda dva brza gola Sonaza vodstvo od 5:1 na ovom susretu. Još jedan gol za domaće postigao je Brownhill u 94. minuti.

Chelsea je šokirao svoje navijače na domaćem terenu u utakmici u kojoj su bili apsolutni faovriti.

Naime, ekipa Chelseaja je kod kuće izgubila od Nottingham Foresta, a to niko nije mogao dao očekuje.

Konačan rezultat bio je 1:0 za goste, a strijelac jedinog gola bio je Elanga u 48. minuti susreta.

Fulham je stradao na gostovanju kod Manchester Cityja. Konačan rezultat bio je 4:1 za tim sa Etihada.

Alavrez je doveo domaće u vodstvo u 31. minuti, ali samo dva minuta kasnije Ream je vratio stvari na početak.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena vodstvo domaćem timu vraća Ake, a u drugom poluvremenu Haaland postiže hat-trick za konačnih 5:1.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: