Preokret i pobjeda Uniteda protiv Brightona

Slavlje Crvenih đavola

Manchester United je u 30. kolu Premiershipa na Old Traffordu savladao Brighton sa 2:1.

Foto - EPA

Uz dosta muke je tim Olea Gunnara Solskjaera stigao do tri boda i Brighton je lako mogao odnijeti bodove sa Teatra snova.

Gosti su poveli sa 0:1 golom Dannyja Welbecka u 13. minuti, imali su gosti još nekoliko opasnih napada, a United je prvi dio utakmice završio bez udarca u okvir gola.

Na odmor se otišlo vodstvom Brightona od 0:1, da bi u nastavku Crveni đavoli stigli do preokreta.

Marcus Rashford je u 62. minuti zabio gol za 1:1, da bi pobjedu domaćem timu donio Mason Greenwood pogotkom u 83. minuti.