Maribor izvukao remi zahvaljujući Mešanoviću

Slovenska Prva liga, 30. kolo

Maribor je danas na svom Ljudskom vrtu ugostio ekipu Aluminija u okviru 30. kola slovenskog šampionata i odigrao 1:1.

Neugodni Aluminij je stigao do vodstva u 41. minuti utakmice kada je mrežu domaćih zatresao mladi Štor.

Na odmor se otišlo minimalnom prednošću gostiju, a na odgovor Maribora se čekalo do finiša susreta.

Igrala se 80. minuta kada je bh. napadač Jasmin Mešanović na asistenciju Derviševića pogodio za, ispostavilo se, konačnih 1:1.

Maribor je sa novim bodom došao do ukupno 68 na prvoj poziciji tabele Prve lige, dok je Aluminij peti sa 41 bodom.

Nešto ranije je ekipa Domžala na svom terenu remizirala sa Murom istim rezultatom. Domžale su tako na trećoj poziciji zadržale prednost od šest bodova u odnosu na Muru koja je trenutno četvrta.