Maribor u posljednjih deset minuta došao do pobjede protiv Tabora
Sva tri bh. internacionalca u dresu Maribora nastupili su u ovoj utakmici. Pirić i Mulahusejnović igrali su od prve minute, dok je Mešanović ušao sa klupe.

Igrala sva tri bh. internacionalca

E. Oštraković

Maribor je u okviru 5. kola na svom terenu dočekao ekipu Tabora, te je ostvario pobjedu od 4:2.

Domaća ekipa je u ovoj utakmici bila favorit, ali nije do pobjede došla tako lako.

Prvi u vodstvo došli su domaćini, a gol gostiju pogodio je Hotić u 34. minuti. Izjednačenje je donio Sikimić u 43. minuti.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena gosti ostaju sa igračem manje na terenu. Drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Babić.

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

Prednost Mariboru vratio je Vancas u 54. minuti, ali je ponovo Sikimić donio poravanje gostima. Ipak, prvo Zahovič, a zatim i Kronaveter su u posljednjih deset minuta postigli golove i tako donijeli pobjedu Mariboru.