Dojučerašnji član bh. premijerligaša karijeru nastavlja u Italiji

Potpisao jednogodišnji ugovor

Dojučerašnji član bh. premijerligaša karijeru nastavlja u Italiji

E. Ganibegović

Bh. defanzivni veznjak Marko Žulj karijeru nastavlja u Italiji.

Nakon što je posljednju polusezonu bio član Širokog Brijega, ovaj 196 centimetara visoki fudbaler odlučio se za odlazak na Apenine i potpisao jednogodišnji ugovor s Lamezijom koja je član Serije D, četvrtog ranga italijanskog fudbala.

Ovog 26-godišnjaka u Premijer ligi gledali smo još u dresu Mladosti iz Kaknja, a ukupno je u bh. eliti odigrao 28 utakmica i postigao jedan pogodak, a ima i dva nastupa u Kupu.

Ranije je još igrao za Spartak iz Subotice, Radomlje, Neretvanac, Split, Ampfing, Imotski, Mladost Proločac i Grude u kojima je i započeo karijeru.

Potražite više informacija na temu Premijer liga BiH:

Vidjet ćemo kako će se Žulj prilagoditi na novi tim, s obzirom da u Lameziji igraju uglavnom domaći fudbaleri, odnosno pored Žulja stranci su samo Vasilios Emmanouil (Grk) i Michel Ferreira (Brazilac).

Širokog Brijega što se tiče, Žulj je samo jedan u nizu igrača koji su otišli. Tu su još Tonći Mujan, Ivan Ikić, Marko Jurić, Petar Bosančić, Zvonimir Begić, Marko Pervan i drugi.

Povezano

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi