PSG je kiksao i sve zakuhao,  a Tudor ne zna kolika je prednost? "Zaboravio sam"

Marseille sada očekuje pravi derbi

PSG je kiksao i sve zakuhao, a Tudor ne zna kolika je prednost? "Zaboravio sam"

S. Mlaćo

Neočekivani poraz PSG-a od Lorienta na svom terenu vratio je nadu Marseilleu da može napraviti čudo u završnici sezone.

Biće naravno teško. Parižani imaju pet bodova prednosti nad izabranicima hrvatskog trenera Igora Tudora, a među njima je i bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

PSG tako odlučuje sam o sebi, no jasno je da su Parižani itekako uzdrmani.

Imali smo puno šansi za pogodak, a utakmicu završili na najbolji način. Tri važna boda smo upisali, a sada nam slijedi važna utakmica protiv Lensa.

Prva utakmica protiv njih je bila nevjerovatna, vjerujem da će tako biti i sada“, rekao je Tudor.

Dobio je naravno pitanje i o zaostatku za PSG-om.

"Pet bodovanje manje imamo? Zaboravio sam“, uz osmijeh je kazao Tudor te dodao.

Ima još da se igra. 15 bodova je u igri, biće teško. Ipak, nikad ne znate šta se može desiti“, dodao je Tudor.

Ekipa sa Velodromea patila se sinoć na svom terenu protiv Auxerra, ali na kraju slavila sa 2:1 nakon preokreta.

Prvo poluvrijeme je ponudilo dobar fudbal. Igralo se otvoreno s obje strane, bilo je lijepih akcija, gledaoci su mogli uživati.

Marseille svoje prilike nije iskoristio, ali gosti jesu jednu. U 33. minuti Toure je pogodio za 0:1 i rezultat prvog poluvremena.

Pogodak gostiju malo je šokirao domaćine, ali u nastavku utakmice krenuli su ofanzivnije. Marseille je igrao na sve ili ništa, odbrana gostiju je bila na nivou.

Lopta domaćinima nije htjela u mrežu sve do 75. minute. U pomeutoj minuti Clasuss upošljava Underaa koji pogađa za 1:1.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Dvije minute nakon gola Undera totalni preokret na Veledromeu. Guendouzi je asistirao Alexisu Sanchezu koji pogađa za 2:1 i erupciju oduševljenja među domaćim navijačima. Do kraja meča Maraseille je sačuvao prednost i upisao novi trijumf u prvenstvu (2:1).

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac na terenu je proveo svih 90 minuta i pružio kvalitetnu partiju.