Marseille slavio nad Groningenom, minimalac Brage

Evropska liga, grupa F

Marseille je bez većih problema savladao Gronigen i upisao prvu pobjedu u grupnoj fazi Evropske lige.

Rezultat susreta glasio je 3:0, a holandski klub prvi gol je primio u 25. minuti. Za vodstvo Marseillea se pobrinuo N'Koudou, da bi Ocampos u 39. minuti povisio na 2:0 i taj rezultat na semaforu je stajao sve od 61. minute.

Nakon sjajne akcije i asistencije Mendyja na 3:0 je povisio Alessandrini i tako postavio konačan rezultat.

Duel između Libereca i Brage okončan je rezultatom 1:0 u korist portugalskog kluba. Jedini gol na utakmici viđen je u 60. minuti i strijelac je bio Rafa.