Dalić zbog Kovačića nema sna, stigla mu je vijest iz Londona koju je čekao, sudbina je jasna!

Da li će biti spreman za SP?

Dalić zbog Kovačića nema sna, stigla mu je vijest iz Londona koju je čekao, sudbina je jasna!

Endin Čaušević

U Hrvatskoj vlada velika zabrinutost zbog Matea Kovačića koji već mjesecima muku muči s povredama, a iskusni veznjak ponovo je van terena. Mnogi se pitaju da li će on uopšte biti spreman za Svjetsko prvenstvo, a tu dilemu riješila je vijest koja je stigla iz Londona.

Kovačić već mjesecima ima probleme s povredama zbog kojih nikako da se vrati u ritam utakmica u kojem je bio.

Hrvatskog veznjaka najviše muči povreda pete zbog koje je ponovo van pogona, a povrijedio se par sedmica nakon povratka na teren.

Kovačićeva povreda zbrinula je i Zlatka Dalića jer se zna koliko je veznjak Manchester Cityja bitan za reprezentaciju Hrvatske, te se čak pojavilo pitanje da li će on uopšte biti spreman za Svjetsko prvenstvo.

Ovaj 31-godišnjak je odlučio da je vrijeme za operaciju iako će morati pauzirati duže od predviđenog, ali očito da je to bilo jedino rješenje da Kovačić riješi problem.

On je prethodnih mjeseci pokušao da povredu pete zaliječi bez odlaska na operaciju, ali nakon što se ponovo povrijedio postalo je jasno da više nema druge opcije.

Oglasi

Kovačić je operaciju imao prošle sedmice u Londonu i vijesti koje stižu iz Engleske obradovale su navijače Hrvatske i Dalića jer se iskusni igrač nakon dugo vremena konačno osjeća dobro i bez ikakvih bolova u peti koja ga je toliko mučila.

Jedan od razloga zašto se odlučio na operaciju je taj da bude spreman za Svjetsko prvenstvo i da se ne desi ponovo problem oko pete koja mu pravi pakao već mjesecima, te konzervativnim metodama liječenja ništa nisu postigli.

Kovačić je već počeo proces oporavka od povrede i prvih mjesec dana mora biti izuzetno oprezan, te u stalnoj komunikaciji s ljekarskim timom Manchester Cityja.

Inače, očekuje se da će oporavak veznjaka Građana trajati između tri i četrii mjeseca što znači da bi se on na teren trebao vratiti početkom marta.

Oglasi

To su dobre vijesti za Dalića jer će on imati dovoljno vremena da se vrati fizički u formu i dostigne pravi nivo pred odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Dalić je već ranije poručio da bi izostanak Kovačića s Mundijala bio ogroman problem za Vatrene jer je on jedan od ključnih igrača, ali da vjeruje da će se on uspjeti oporaviti i vratiti u formu u najboljem trenutku.

Također, Dalić je poručio i da se nada da će se Kovačić priključiti ekipi krajem marta kada će ovaj tim odigrati nekoliko prijateljskih utakmica, ali ga neće forsirati ukoliko on ne bude maksimalno spreman za igru.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Inače, Hrvatska je već jednom nogom na Mundijalu, a da to teoretski osiguraju treba im bod iz duela sa Farskim Otocima i Crnom Gorom.

Protiv Farskih Otoka ekipa Hrvatske igra sutra u Rijeci, a tri dana kasnije Dalićev tim gostuje u Podgorici kod ekipe Crne Gore.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi