Mbappe postigao najlakši gol u karijeri i izjednačio rekord

Kakav je ovo igrač...

Fudbaleri PSG-a u ovim trenucima protiv Dijona igraju meč pretposljednjeg kola francuske Ligue 1 na domaćem terenu.

Nakon prvog poluvremena domaći vode sa visokih 3:0, a strijelac jednog od golova bio je mladi Kylian Mbappe.

Francuski napadač je mrežu protivnika zatresao u 36. minuti i na taj način postao prvi Francuz koji je u Ligue 1 postigao 31 gol još od Hervea Revellija koji je u sezoni 1966/67 postigao jednak broj golova.

Naravno, Mbappe ima samo 20 godina i ako ostane u PSG-u sigurni smo da će u budućnosti dodatno poboljšati ovaj rekord.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

On je naravno i prvi strijelac lige jer ima čak deset više golova od drugoplasiranog Pepea iz Lilla.