Middlesbrough bez Bešića do boda, Leeds ne posustaje
Muhamed Bešić nije bio u timu Middlesbrougha koji je kod Prestona osvojio bod, odigravši 1:1

Championship

Večeras je odigrano šest mečeva 19. kola engleskog Championshipa.

Leeds je ugostio Reading i na kraju je slavio s 1:0, a jedini gol na meču postigao je igrač koji se preziva Dallas u 60. minuti.

Nakon ove pobjede Leeds je došao do drugog mjesta sa 36 bodova, a ispred je samo Norwich s 37 bodova.

Norwich je odigrao 0:0 s Hull Cityjem u gostima, a bh. internacionalac Mario Vrančić odigrao je 17 minuta za goste.

Muhamed Bešić nije bio u protokolu za duel Prestona i Middlesbrougha, a ovaj meč je završen rezultatom 1:1. Browne je u 43. zabio za domaće, a izjednačio je Tavernier u 46. minuti. M'boro ima 35 bodova i nalazi se na trećem mjestu.

U ostalom mečevima Sheffield United je s 3:2 slavio u Brentfordu, dok je Sheffield Wed s 1:0 savladao Bolton, a Rotherham i QPR su odigrali 2:2.