Minimalac Milana protiv Napolija u derbiju kola

Theo Hernandez riješio utakmicu

E. Oštraković

Fudbaleri Milana ostvarili su pobjedu na domaćem terenu u derbiju 24. kola Serie A protiv Napolija. Konačan rezultat bio je 1:0.

Domaća ekipa dosta bolje je otvorila susret i praktično su diktirali tempo igre od prve minute.

Ipak, gosti prave prvu priliku. Igrala se 10. minuta kada je Simeone šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Prva prava prilika za Milan značila je i vodstvo do 1:0, a gol je postignut nakon prelijepe akcije.

Sve je pokrenuo Theo Hernandez po lijevoj strani, dodao je loptu naprijed, a onda je nastavio svoje kretanje.

Ubrzo se našao sam oči u oči sa golmanom Napolija, te mu nije bilo teško da postigne jako lijep pogodak.

Dvije minute kasnije sjajna šansa za Rafaela Leaa, ali njegov udarac brani golman Napolija.

Igrači napolija su u 57. minuti tražili penal zbog navodnog igranja rukom u šesnaestercu jedno od igrača Milana, ali sudija se nije oglasio.

Leao je ponovo probao u 70. minuti, ali ovaj put je lopta otišla malo pred desne stative.

Do kraja utakmice niti jedna ekipa nije uspjela napraviti ozbiljniju priliku i utakmica je završena remijem od 1:1.

Milan se sada nalazi na trećem mjestu sa 52 osvojena boda što je osam manje od lidera Intera, ali Milan ima utakmicu više.

Sa druge strane Napoli je na 9. mjestu sa 35 osvojenih bodova i teško da će se ovakvim igrama priključiti u borbu za Evropu.

Zaprati AC Milan, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: