Minimalac Monaca protiv Montpelliera

Slimani odlučio meč

Monaco je na otvaranju 25. kola Ligue 1 s minimalnih 1:0 savladao Montpellier.

Oba sastava su imala problema s povredama, posebno Monaco za koju nisu nastupili Martins i Pellegrini, ali na kraju i bez njih uspjeli su Kneževi da slave i dođu do treće pobjede u nizu.

Iako je obilovalo brojnim šansama i prilikama, prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, da bi već u sedmoj minuti nastavka Monaco došao do prednosti.

Nakon asistencije Golovina za 1:0 je pogodio Slimani, a taj gol, ispostavit će se, bio je i posljednji u Monte Carlu.

Ovom pobjedom Monaco je ujedno prestigao svog večerašnjeg protivnika na tabeli i sada se nalazi na petom mjestu sa 38 bodova. Jedan manje ima Montpellier.