Minimalac NK Široki protiv NK GOŠK, Gabeljani u sve težoj poziciji

Premijer liga BiH, 25. kolo

Široki je u 25. kolu Premijer lige BiH dočekao GOŠK na Pecari i upisao je pobjedu rezultatom 1:0.

Otvoren meč viđen je na Pecari od prve minute. Ipak, iako su oba tima imala opasnih situacija pred golom, postignut je samo jedan pogodak.

U 21. minuti meča Široki je poveo. Bagarić je nesebično uposlio Dinu Ćorića koji pogađa za 1:0.

Nakon pogotka bilo je još pokušaja na obje strane. Međutim, onih pravih šansi nije bilo i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Nastavak meča također donosi bolju igru domaćeg tima. Pokušavali su Širokobriježani da dođu do drugog gola kojim bi riješili sve dileme oko pobjednika, ali u tome nisu uspijevali.

U 67. minuti umalo autogol golmana Kozića. Saigrač mu je vratio loptu, ona mu prelazi preko noge i čuvar mreže tima iz Gabele je uz dosta problema uspio da spasi svoju mrežu.

Do kraja meča još nekoiko pokušaja na obje strane. Međutim, rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:0 za Široki.