Minimalne pobjede St. Etiennea i Nice

Liga 1

Samir Mlaćo

Nakon što je PSG savladao Amiens na gostovanju 3:0, od 20 sati odigrana su dva susreta francuskog prvenstva.

Guingamp je ugostio St. Etienne, a gosti su na kraju slavili sa minimalnih 1:0. Jedini pogodak viđen je u šestoj minuti kada Khazri iz slobodnjaka prezicnim udarcem po zemlji matira domaćeg golmana.

Domaći su bili agilniji, imali više prilika, no izostala je realizacija pa su gosti na kraju slavili novu pobjedu.

Nice je u zanimljivom meču bila bolja od Bordeauxa. Završilo je 1:0, a jedini pogodak vidjeli smo već u 16. minuti kada je Saint-Maximin sa 11 metara bio precizan.