Saigrači izvukli Miralema Pjanića: Bh. fudbaler promašio penal, Bešiktaš ipak pobijedio

Nije bio precizan s 11 metara

Bešiktaš je nakon penala prošao u četvrtfinale turskog Kupa pobjedom nad Goztepeom od 3:1 (0:0).

Iako golova u ovom meču nakon 120 minuta nije bilo, prilika jeste, posebno u drugom poluvremenu.

Više ih je stvorio Bešiktaš. Imali su nekoliko zicera, uključujući i zicer Batshuayija u nadoknadi, ali ništa nisu iskoristili.

I Goztepe je imao nekoliko opasnih situacija pred golom Bešiktaša. U samom finišu su umalo i zabili za vodstvo, ali golman domaćeg tima je fenomenalno odbranio i nakon 90 minuta igre bilo je 0:0.

U produžecima Bešiktaš dominira. Redale su se šanse pred golom Goztepea, dva puta je odlično zaprijetio i Miralem Pjanić, ali lopta nije htjela u mrežu.

Ostalo je 0:0 nakon 120 minute igre u pristupilo se izvođenju penala.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Miralem Pjanić je izveo prvi penal za Bešiktaš. Međutim, protivnički golman mu je skinuo udarac. Ipak, ostatak ekipe je bio precizan, golman sjajan i Bešiktaš je prošao dalje.

Kenan Pirić je meč odgledao s klupe Goztepea.