Ancelottijeve 'metode mučenja' Luke Modrića, a onda tvrdio da ga previše...

Novinari su sve shvatili

Esmer Oštraković

Fudbaleri Real Madrida uspjeli su da nakon preokreta ostvare pobjedu protiv Las Palmasa u okviru 22. kola Primere. Nakon što su gubili sa 1:0, Real je na kraju ostvario pobjedu od 2:1.

Imali su domaći vodstvo nakon što je Munoz u 53. minuti postigao gol, ali Real je uspio napraviti preokret. Za to najveće zasluge imaju Vinicius Junior i Tchouameni koji su postigli golove.

Utakmicu je sa klupe odgledao Luka Modrić koji nije bio sretan što nije ušao u igru, ali to je bila odluka Ancelottija.

Nakon utakmice upravo to je bilo jedno od pitanja koje su novinari postavili treneru Real Madrida.

"Modrić se nije zagrijavao jer...", rekao je Ancelotti, a zatim je jednostavno ušutio na nekoliko sekundi.

Poslije toga trener Real Madrida je udahno, te je odlučio da nastavi:

"Kada znam da ga neću ubaciti u igru, ne želim ni da se zagrijava. Poštujem ga previše", rekao je Ancelotti.

Španci tvrde da Ancelotti više ne računa na Modrića

Nakon što je Modrić 2023. godine potpisao novi ugovor u trajanju od jedne godine sa Real Madridom Ancelotti je bio presretan.

Ipak, upravo Ancelotti biti će "krivac" ukoliko Modrić ode jer mu ne daje previše prostora za igru.

Modrić je upisao tek 24 nastupa ove sezone, a u tim utakmicama postigao je jedan gol i upisao je šest asistencija.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Ispred njega šansu da igraju od prve minute imau Bellingham, Camavinga, Vaverde i Tchouameni, a tu su i Kroos i Ceballos.

Navodno će na kraju sezone Modrić napustiti Real Madrid i svoju karijeru će nastaviti u Saudijskoj Arabiji.