Nakon Bašakšehira i Bešiktaš se oprostio od Kupa Turske

Novo iznenađenje

Nakon što je jučer trećeligaš Kirklarelisport izbacio ekipu Bašakšehira, danas se od Kupa Turske oprostio i Bešiktaš.

Ipak, za raliku od Bašakšehira kojeg je u osmini finala Kupa Turske eliminisao trećeligaš, Bešiktaš je ispao nakon dva poraza od drugoligaša, Erzuruma.

Erzurum je u prvom meču osmine finala Kupa Turske na svom terenu savladao Bešiktaš sa 3:2, dok je večeras u revanšu na stadionu "Crno-bijelih" slavio istim rezultatom.

Poveo je Erzurum preko Karakullukcua već u prvoj minuti utakmice, da bi Bešiktaš poravnao u 33. preko Diabyija.

Došao je Bešiktaš do preokreta pošto je u 64. minuti Burak Yilmaz na asistenciju Adema Ljajića pogodio za 2:1.

Ipak, domaći nisu uspjeli dugo zadržati prednost.

Prvo je Sissoko u 67. minuti poravnao na 2:2, da bi konačnih 2:3 postavio Karakullukcu svojim drugim golom na utakmici.

Treba reći da je golman reprezentacije BiH Ibrahim Šehić sa klupe za rezervne igrače odgledao veliku pobjedu svog Erzuruma. Na klupi je bio i bh. internacionalac Jasmin Šćuk.