Napoli napušta Bergamo pognute glave

Serija A, 29. kolo

Večeras je na stadionu Atleti Azzurri d'Italia u Bergamu odigran meč 29. kola Serije A između Atalante i  Napolija.

Atalanta je bila bolja i uspjela slaviti još jednu pobjedu u domaćem šampionatu, rezultatom 2:0.

Na samom otvaranju utakmice zatresla se mreža gola Atalante, ali je Ruizov gol poništen zbog ofsajda.

Potom su uslijedile dvije dobre šanse za domaće preko Papu Gomeza, ali je Ospina oba puta odlično reagovao.

Ospina je, međutim, u 30. minuti morao napustiti igru pošto je zaradio žestok udarac u glavu. Okrvavljenog Ospinu je na golu Napolija zamijenio Meret.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Međutim, nakon samo par minuta igre u drugom dijelu Atalanta stiže do vodstva. Papu Gomez je lijepo ubacio sa desnog krila, a Mario Pašalić glavom pogodio za 1:0.

U 56. minuti je već bilo 2:0 pošto su domaći odigrali sjajnu akciju, a na kraju Tolopi uposlio Gosensa koji nije propustio dobru šansu.

Počeo je potom prijetiti i Napoli, ali nije uspijevao doći do gola.

Istina, mreža gola Atalante se zatresla u 81. minuti, ali je Milikov gol poništen zbog ofsajda.

Do kraja je tako ostalo 2:0 za Atalantu.

Atalanta je na ovaj način došla do ukupno 60 bodova i poprilično je sigurno na četvrtoj poziciji.

Sa druge strane, Napoli i dalje nije siguran kada je plasman u Ligu Evrope u pitanju. Trenutno drži žestu poziciju koja vodi u kvalifikacije za LE, ali ima samo dva boda više (45) u odnosu na Milan i tri više od Verone.