Nastavlja se velika kriza Atletica, četvrti remi u posljednjih pet utakmica
Costa je konačno dao gol, ali Atletico ipak nije slavio

Ekipa Diega Simeonea nastavlja sa prosipanjem bodova

S. Pašalić, foto: EPA

Atletico Madrid je u 9. kolu La Lige ugostio Valenciju i remizirao rezultatom 1:1.

Ekipa Diega Simeonea je u posljednje četiri utakmie odigrala tri remija rezultatom 0:0 i slavila je protiv Mallorce sa 2:0 pa je pobjeda u ovoj utakmici bila imperativ.

Gosti su malo bolje otvorili utakmicu, ali je Atletico imao prvi šansu da povede u 17. minuti kada je Thomas šutirao, a lopta je otišla malo pored desne stative.

Valencia je u 31. minuti imala svoju najbolju priliku sa povede kada je Cheryshev šutirao, ali je golman domaćih odbranio njegov šut.

U 36. minuti domaći su uspjeli stići do vodstva nakon što je dosuđen penal, a Diego Costa je bio precizan za 1:0.

U drugom poluvremenu Valencia je u 54. minuti mogla do izjedačenja kada je Cheryshev sjajno šutirao, ali je prečka bila saveznik domaćih.

Atletico je napadao u želi da postigne i drugi gol, ali igrači ovog tima nisu bili precizni.

To se osvetilo domaćima u 82. minuti kada je Parejo postigao sjajan gol iz slobodnog udarca za 1:1.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Dvije minute kasnije Valencia je mogla i do preokreta, ali je udarac Pareja zaustavio Jan Oblak.

Valencia je na kraju ostala sa deset igrača nakon što je Lee dobio crveni karton, ali to nije uticalo na rezultat do kraja pa je završilo 1:1.

amadeus21
Tone Atletico polako al sigurno. Morata je najlošiji napadač u Evropi. Flopčina mrtva