Nenin Pinar srušio Galatu u meču koji se jedva završio

Turska

Košarkaši Pinar Karsiyake savladali su Galatasaray sa 78:72 u meču 12. kola turskog prvenstva.

Pinar kojeg s klupe vodi bivši bh. selektor Nenad Marković stigao je do sedme pobjede u jednoj dosta dobroj i neizvjesnoj utakmici.

Gosti su bolje otvorili meč, imali su prednost dobrim dijelom prvog poluvremena, ali je kasnije Pinar kontrolisao stvari na parketu.

Minutu prije kraja meč je prekinut zbog ubacivanja predmeta na parket, ali je brzo nastavljen i domaćin je u neizvjesnoj završnici ipak došao do važne pobjede.

Dajuan Summers je predvodio domaće sa 23 poena, Blake Schilb i Gosein Koksal su na drugoj strani ubacili po 15 poena.