Nestorović nadmudrio Nalića: Hat-trick Husića za historijsku pobjedu Zvijezde 09

Loše izdanje Slobode

Zvijezda 09 je prvu pobjedu ove sezone ostvarila na teškom gostovanju kod Slobode u Tuzli, a slavili su rezultatom 0:3.

Ekipa Darka Nestorovića pružila je najbolju utakmicu ove sezone. Ovaj stručnjak je potpuno nadmudrio Zlatana Nalića koji danas sa svojim izabranicima nije imao odgovor na igru gostiju iz Etno sela Stanišći.

Iako je Sloboda imala terensku inicijativu ekipa Zvijezde je odigrala odlično u defanzivi u prvih 45 minuta i svoje šanse su čekali iz kontri.

Nakon nekoliko uvodnih prilika za domaći tim u 18. minuti gosti dolaze do gola. Govedarica je uposlio Anela Husića, a ovaj pogađa protiv svog nekadašnjeg tima za 0:1.

Uzaludni su bili napadi Slobode u ostatku prvog dijela. Imao je domaći tim nekoliko pokušaja, no sve je izgledalo jalovo pa do gola nisu mogli i gosti na odmor odlaze vodstvom od 0:1.

U 58. minuti Zvijezda stiže i do drugog gola. Lijepa je to akcije gostiju bila, a Husić je pogodio za 0:2.

Do hat-tricka Husić je stigao šest minuta kasnije. Pogodio je za 0:3 i zaradio je aplauze tuzlanske publike.

Imala je Sloboda prečku do kraja. Pogodio ju je Vidović škaricama, ali je Zvijezda na kraju odnijela tri boda, a tuzlanski tim je očigledno zapao u rezultatsku krizu.