Nevjerovatan preokret Borussije u Leverkusenu
(Foto: EPA)

Gubili 2:0, pobijedili 2:4

Borussia iz Dortmunda pobijedila je na gostovanju Bayer u Leverkusenu sa 2:4 u derbiju 6. kola njemačke Bundeslige.

Do četvrte pobjede Milioneri su došli nakon velikog preokreta. Imali su dva gola zaostatka, ali su na kraju pjevajući otišli kući.

Bayer je poveo u 9. minuti preko Weisera, da bi Tah u 39. povećao na 2:0 i činilo se kako će Borussia da doživi prvi poraz.

Međutim, u nastavku meča gosti iz Dortmunda su igrali sjajno i na kraju su stigli do preokreta i pobjede.

Nadu im je vratio Larsen golom za 2:1 u 65. minuti, da bi već četiri minute kasnije Reus izjednačio rezultat na 2:2.

Da su napravili pravi potez dovođenjem Paca Alcacera iz Barcelone pokazalo se u finišu meča. Španac je postigao gol za vodstvo u 86. minuti od 2:3, da bi u nadoknadi postavio konačnih 2:4.

Borussia je nakon šest kola na prvom mjestu i jedini je tim bez poraza.